
Endermologia LPG
Czas trwania zabiegu: ok. 40 min.
Cena zabiegu: od 160 zł
Dla kogo jest zabieg?
Endermologia LPG dedykowana jest wszystkim tym, którzy zmagają się z problemem wiotkiej skóry po odchudzaniu lub znacznej utraty wagi. Ponadto zabieg przeznaczony jest dla osób z pomarańczową skórką, nie idealną sylwetką, nieestetycznym wyglądem poszczególnych części ciała oraz obrzękami limfatycznymi.
Na czym polega zabieg?
To w 100% naturalna, bezinwazyjna i przyjemna metoda mechanicznej stymulacji skóry, która pobudza metabolizm naszych komórek, która polega na rozbiciu złogów tłuszczowych przez co aktywowany jest proces lipolizy. Zabieg stymuluje także układ limfatyczny, krążenie krwi, a także pobudzane są procesy produkcji kolagenu i elastyny, co sprawia, że Twoja skóra jest ujędrniona i gładka. Zabieg przyspiesza tonizację tkanki skórnej oraz zdecydowanie wspomaga pozbycie się toksyn z organizmu.
Przygotowanie do zabiegu oraz jego przebieg:
Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadza z Klientem wywiad w celu zdiagnozowania indywidualnych oczekiwań i dobrania odpowiednich parametrów zabiegowych. Zabieg rozpoczyna się od włożenia specjalnego kombinezonu, który zwiększa poślizg głowicy urządzenia.
Zabieg Endermologia w ciąży
Zabiegów nie należy wykonywać w pierwszym trymestrze ciąży. Jeśli ciąża na dalszych etapach przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegów endermologii. Ma działanie detoksykujące i drenujące, czyli usuwa toksyny z organizmu i pomaga w pozbyciu się z organizmu nagromadzonej wody – co u kobiet w ciąży jest dużym problemem. Pomaga więc dodatkowo przy redukcji obrzęków, sprawdza się także podczas łagodzenia bólów i napięć mięśniowych.
Przeciwwskazania:
Zabieg endermologii to doskonała alternatywa dla wszystkich chirurgicznych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Jednak jak w przypadku każdej procedury, również tutaj występują pewne przeciwwskazania. Zalicza się do nich:
- Pierwszy trymestr ciąży
- Stany zapalne i zakażenie skóry w przebiegu trądziku
- Aktywne nowotwory
- Zapalenie żył
- Stosowanie leków przeciwzakrzepowych.
- Choroby krwi
- Infekcje
Zalecenia pozabiegowe oraz rekonwalescencja:
Zabieg nie niesie ze sobą ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu. W trakcie trwania terapii zalecane jest spożywanie co najmniej 2 litrów wody dziennie i stosowanie zbilansowanej diety. Warto też zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Możliwa jest również specjalistyczna pielęgnacja skóry za pomocą balsamów, które stymulować będą metabolizm komórkowy pomiędzy zabiegami. Przestrzeganie tych zasad pozwoli na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów w szybszym czasie.
Ilość zabiegów oraz częstotliwość:
W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu, zaleca się wykonanie serii od 10 do 15 zabiegów w odstępie około 2-3 dni.