
Storz Medical
Czas trwania zabiegu: ok. 1 h
Cena zabiegu: od 350 zł
Dla kogo jest zabieg:
Z zabiegu mogą skorzystać zarówno Panie, które chcą pozbyć się cellulitu, jak również kobiety pragnące na dłużej zachować młodość i jędrność ciała, ponieważ Storz Medical jest również środkiem profilaktycznym pozwalającym na zachowanie zdrowej i jędrnej skóry. Poza redukcją cellulitu zabieg Storz Medical usprawnia przepływ limfy, zwiększa cyrkulację krwi w obrębie tkanek, co dotlenia i wzmacnia zarówno naskórek, jak i skórę właściwą.
Może on być wykonywany u osób w każdym wieku (w przypadku młodzieży poniżej 18. roku życia wymagana jest zgoda rodzica).
Na czym polega zabieg:
Urządzenie to wykorzystuje technologie fali akustycznej Acoustic Wave Therapy AWT®, która powoduje rozluźnienie tkanki łącznej, zmniejszenie rozmiarów komórek tłuszczowych, poprawę krążenia krwi i jędrności skóry. Częstotliwość i siła fali regulowana jest przez specjalistę wykonującego zabieg w zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu.
Zabieg może być wykonany na takich partiach jak: uda, pośladki, wewnętrzna strona ud, bryczesy, brzuch, boczki, ramiona, twarz.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg nie daje odczucia ciepła, jest to jedynie innowacyjny masaż o wysokiej skuteczności regeneracyjnej.
Przygotowanie do zabiegu:
Zabieg rozpoczyna się od konsultacji ze specjalistą, który odpowiada na pytania pacjenta oraz rozwiewa ewentualne wątpliwości. Zabieg Storz Medical jest procedurą bezpieczną oraz bezbolesną, więc nie wymaga znieczulenia. Na określone partie ciała nakłada się specjalny żel przewodzący, który umożliwia wniknięcie fali uderzeniowej w głębsze warstwy skóry. Następnie do ciała przykładana jest głowica – czas zabiegu jest uzależniony od obszaru ciała i trwa z reguły około 60 minut.
Przeciwwskazania:
Zabieg jest co do zasady zabiegiem bezpiecznym i nie zagrożonym skutkami ubocznymi. Jednak jak w przypadku każdej procedury, również tutaj występują pewne przeciwwskazania. Zalicza się do nich:
- okres ciąży i karmienia piersią,
- zakrzepica,
- zaburzenia krzepliwości krwi (hemofilia),
- choroby nowotworowe,
- leczenie kortykosteroidami (6 tygodni przed datą pierwszego zabiegu),
- przepuklina w obrębie obszaru zabiegowego,
- rozrusznik serca,
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.
Zalecenia pozabiegowe, rekonwalescencja:
Po zabiegu falą uderzeniową na skórze może pojawić się zaczerwienienie lub niewielkie siniaki, które szybko znikają. Pacjent może wrócić do normalnych, codziennych aktywności. Dla jak najlepszych efektów warto pić co najmniej dwa litry wody dziennie oraz utrzymywać zbilansowaną dietę.
Ilość zabiegów oraz częstotliwość:
W zależności od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu, zaleca się wykonanie serii do 12 zabiegów w odstępie około tygodnia. Pełne efekty widoczne są po około trzech miesiącach.